Log in

Price Inquiry

New Cart 0

Your cart is empty

Płyta OSB Ognioodporna 2500x1250x23mm FIRESTOP

Availability: Available on request availability graphics
301,83
total
245,39
subtotal
Shipping from
szt
Enter quantity
Quantity must be included in range 1 - 99999
Quantity cannot be more than 99999
Added To Cart
Added to the price inquiry
You may add more products to your price inquiry
Added To Cart
Added to the price inquiry

  • VAT
    23,00%
  • Product Description
  • Product Features
  • Feedback
  • Related Products
  • Add to the product comparison toolCompare
Added to the product comparison tool
You may add 2 to 4 products
You may add 4 products maximum
Go to Comparison Tool

Product Description

Płyta OSB Ognioodporna 2500x1250x23mm FIRESTOP

 

OSB Firestop to płyta OSB Superfinish ECO (typ OSB/3), która jest zabezpieczana na powierzchni (jedno lub dwustronnie) specjalną, opatentowaną powłoką na bazie cementu, która zapewnia płycie niezapalność. Powłoka jest dodatkowo zbrojona siatką z włókna szklanego, co zapewnia jej stabilność oraz poprawia parametry wytrzymałościowe płyty. Powierzchnia powłoki ma takie same właściwości jak powierzchnie płyt systemów suchej zabudowy – może być szpachlowana, malowana, tapetowana, itd.

 

Płyta osiąga klasę reakcji na ogień B-s1, d0, co oznacza, że w kontakcie z ogniem:

 

  • nie przyczynia się do rozgorzenia ognia (B)
  • wytwarza bardzo małą ilość dymu (s1)
  • nie wytwarza płonących kropel (d0)

 

Płyta znajduje zastosowanie głównie w elementach konstrukcyjnych budynków użyteczności publicznej, którym stawia się wysokie wymagania odporności ogniowej. Jako materiał niezapalny może być także stosowana na okładziny ścian, sufitów, elementy dekoracyjne i wyposażenia wnętrz. Płyty OSB Firestop spełniają wymagania norm EN 300 i EN 13986 (certyfikat CE).

 

 

 

Pożar zaczyna się od punktu zapłonu, a następnie rozwija poprzez energię pochodzącą od materiałów palnych, z którymi ma kontakt. Materiały wykończeniowe oraz meble mają olbrzymie znaczenie dla szybkości rozwoju pożaru. Tempo jego rozwoju może się znacznie różnić – od kilku minut do kilku godzin. Spowolnienie rozwoju pożaru pozwala na przeprowadzenie bezpiecznej ewakuacji personelu i ugaszenie ognia w fazie, kiedy nie doszło jeszcze do nieodwracalnych szkód (zobacz rysunek nr 1). Prawo budowlane nie stawia określonych wymagań wobec wyposażenia budynków, ale definiuje minimalną klasę reakcji na ogień materiałów używanych jako wewnętrzne okładziny ścian, sufitów, itp.

 

 

Informacje ogólne

 

W konstrukcjach nośnych można stosować wyłącznie drewnopochodne płyty Kronobuild®, które przenoszą obciążenia (zgodnie z normą EN 13986):

  • Płyty OSB
  • Płyty specjalne – OSB Firestop
  • Sklejka

 

Warunki suche – warunki odpowiadające klasie użytkowania 1, gdzie zawartość wilgoci w materiale konstrukcyjnym odpowiada temperaturze 20°C i wilgotności względnej powietrza nie przekraczającej 65% i to maksymalnie przez kilka tygodni w roku.

Warunki wilgotne – warunki odpowiadające klasie użytkowania 2, gdzie zawartość wilgoci w materiale konstrukcyjnym odpowiada temperaturze 20°C i wilgotności względnej powietrza nie przekraczającej 85% i to maksymalnie przez kilka tygodni w roku.

Warunki zewnętrzne – warunki, w których wilgotność materiału jest wyższa niż w klasie użytkowania 2. Płyty dostępne są jako płyty z krawędziami prostymi i krawędziami frezowanymi (dwu – lub czterostronnie).

 

Ochrona przed wilgocią

 

Wszystkie płyty drewnopochodne Kronobuild® należy bezwzględnie chronić przed nadmierną wilgocią zarówno podczas magazynowania, transportu, montażu i użytkowania. Płyty montowane w warunkach zewnętrznych muszą być zabezpieczone odpowiednimi foliami (np.: folią wiatroizolacyjną) niezwłocznie po zakończeniu prac. Nadmierny poziom wilgotności może prowadzić do wypaczeń i utraty właściwości nośnych na skutek korozji biologicznej (grzyby, pleśń). Reklamacje, których przyczyną jest nadmierna wilgoć nie będą uznawane przez producenta. Płyty Kronobuild® muszą być wykorzystywane do celów konstrukcyjnych zgodnie z projektem budowlanym i obowiązującymi przepisami prawa budowlanego. Płyty powinny być montowane w taki sposób, aby widoczny był nadruk identyfikacyjny.

 

Obróbka płyt

 

Do obróbki płyt (cięcie, wiercenie) należy używać tradycyjnych narzędzi i akcesoriów do obróbki drewna litego. Można stosować narzędzia ręczne, elektryczne narzędzia przenośne lub stacjonarne. Ustawienia napędu narzędzi powinny być nieco niższe niż w przypadku drewna litego. Płyty podczas obróbki powinny być unieruchomione i zabezpieczone przed drganiami.

 

 

 

Product Features

  • VAT
    23,00%

Feedback

Do you have this product?
To add a feedback and rate a product you must be logged in.
star star star star star