Log in

Price Inquiry

New Cart 0

Płyta OSB Fine 2500x2070mm

Availability: Up to 7 days availability graphics
198,81
total
161,62
subtotal
Shipping from
szt
Enter quantity
Quantity must be included in range 1 - 99999
Quantity cannot be more than 99999
Added To Cart
Added to the price inquiry
You may add more products to your price inquiry
Added To Cart
Added to the price inquiry

 • VAT
  23,00%
 • Product Description
 • Product Features
 • Feedback
 • Related Products
 • Add to the product comparison toolCompare
Added to the product comparison tool
You may add 2 to 4 products
You may add 4 products maximum
Go to Comparison Tool

Product Description

Płyta OSB Fine, 2500x2070mm

 

OSB FINE – płyta z mikronasypem. Płyta OSB z innowacyjną warstwą zewnętrzną wykonaną z materiału drobnej frakcji drzewnej. Charakteryzuje się mniejszą porowatością, większą i bardziej jednolitą gęstością przypowierzchniową. OSB FINE można poddawać procesom uszlachetniania.

 

 

Charakterystyka płyty OSB Fine:

 

 • płyty o dużej nośności i sztywności wykończone obustronnie dodatkową drobną frakcją
 • gładka powierzchnia nadająca się do uszlachetnienia sprawia, że doskonale nadaje się do tapicerki i laminowania
 • grubość (mm) 15, 18, 21 - do wyboru w tabeli powyżej
 • rozmiar (mm) 2070 x 2500

 

 

 

Informacje ogólne

 

W konstrukcjach nośnych można stosować wyłącznie drewnopochodne płyty Kronobuild®, które przenoszą obciążenia (zgodnie z normą EN 13986):

 • Płyty OSB
 • Płyty specjalne – OSB Firestop
 • Sklejka

 

Warunki suche – warunki odpowiadające klasie użytkowania 1, gdzie zawartość wilgoci w materiale konstrukcyjnym odpowiada temperaturze 20°C i wilgotności względnej powietrza nie przekraczającej 65% i to maksymalnie przez kilka tygodni w roku.

Warunki wilgotne – warunki odpowiadające klasie użytkowania 2, gdzie zawartość wilgoci w materiale konstrukcyjnym odpowiada temperaturze 20°C i wilgotności względnej powietrza nie przekraczającej 85% i to maksymalnie przez kilka tygodni w roku.

Warunki zewnętrzne – warunki, w których wilgotność materiału jest wyższa niż w klasie użytkowania 2. Płyty dostępne są jako płyty z krawędziami prostymi i krawędziami frezowanymi (dwu – lub czterostronnie).

 

Ochrona przed wilgocią

 

Wszystkie płyty drewnopochodne Kronobuild® należy bezwzględnie chronić przed nadmierną wilgocią zarówno podczas magazynowania, transportu, montażu i użytkowania. Płyty montowane w warunkach zewnętrznych muszą być zabezpieczone odpowiednimi foliami (np.: folią wiatroizolacyjną) niezwłocznie po zakończeniu prac. Nadmierny poziom wilgotności może prowadzić do wypaczeń i utraty właściwości nośnych na skutek korozji biologicznej (grzyby, pleśń). Reklamacje, których przyczyną jest nadmierna wilgoć nie będą uznawane przez producenta. Płyty Kronobuild® muszą być wykorzystywane do celów konstrukcyjnych zgodnie z projektem budowlanym i obowiązującymi przepisami prawa budowlanego. Płyty powinny być montowane w taki sposób, aby widoczny był nadruk identyfikacyjny.

 

Obróbka płyt

 

Do obróbki płyt (cięcie, wiercenie) należy używać tradycyjnych narzędzi i akcesoriów do obróbki drewna litego. Można stosować narzędzia ręczne, elektryczne narzędzia przenośne lub stacjonarne. Ustawienia napędu narzędzi powinny być nieco niższe niż w przypadku drewna litego. Płyty podczas obróbki powinny być unieruchomione i zabezpieczone przed drganiami.

 

Product Features

 • VAT
  23,00%

Feedback

Do you have this product?
To add a feedback and rate a product you must be logged in.
star star star star star